Повернутись до журналу

Без офіціозу: особливості евристичного мислення Максима Рильського як керівника академічного інституту

Читати публікаціюЧитати публікаціюЗавантажити публікацію
Автори публікації:
Шевчук Тетяна
Стор.:
83–85
УДК:
303.733.4:316.334-028.42
Бібліографічний опис:
Шевчук, Т. (2020) Без офіціозу: особливості евристичного мислення Максима Рильського як керівника академічного інституту. Матеріали до української етнології, 19 (22), 83–85.

Автор

Шевчук Тетяна

кандидатка філологічних наук, старша наукова співробітниця відділу української та зарубіжної фольклористики Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України (Київ, Україна). ORCID ID: https://orcid.org/0000-0003-4856-4430

 

Без офіціозу: особливості евристичного мислення Максима Рильського
як керівника академічного інституту

 

Анотація

У статті йдеться про особливості евристичного мислення Максима Рильського як очільника академічної установи – Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії (далі – ІМФЕ), де він працював упродовж 1944–1964 років і який згодом було названо його ім’ям. В основі публікації – документальні джерела (ego-документи), що стосуються організації наукової та видавничої діяльності, а також праць і публічних виступів окремих співробітників ІМФЕ: це відгук про лекцію українського кобзаря Михайла Полотая «Мистецтво кобзарів і українська народна пісня в творчості Гоголя», записка М. Рильського, адресована Павлові Даниловичу Павлію з приводу підготовки до друку перших двох томів видання «Наукові записки Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії АН УРСР» (1941–1945), записка М. Рильського до Федора Івановича Лаврова щодо публікації статті Філарета Колесси «Юрій Матвійович Соколов», текст чумацької пісні, записаної М. Рильським з пам’яті, рецензія на статтю Олексія Дея «Іван Франко про характер українського фольклору», стаття М. Рильського «Шевченко в народній творчості», лист М. Рильського на захист фольклориста й літературознавця Марка Плісецького, фотокопія вірша М. Рильського «Новорічне», фото М. Рильського 1960‑х років (у садку біля його садиби в Києві).

 

Ключові слова

Максим Рильський, ego-документи, архівні джерела, фольклористичні та літературознавчі праці, «буржуазний націоналізм», академічні видання.

 

Джерела та література

  1. Архівні наукові фонди рукописів та фонозаписів Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М. Т. Рильського НАН України (далі –АНФРФ ІМФЕ НАН України). Ф. 14-2. Од. зб. 26.
  2. АНФРФ ІМФЕ НАН України. Ф. 14-9. Од. зб. 703.
  3. АНФРФІМФЕ НАН України. Ф. 58, 1-а структурна одиниця. Од. зб. 5.
  4. Петров В. [Поетична творчість М. Рильського]. Петров Віктор. Розвідки : у 3 т. / упоряд., передмова та примітки В. Брюховецького. Київ : Темпора, 2013. Т. 1. С. 93–138.
© ІМФЕ